Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Občan > Povodně

Povodně

povodně

Ve dnech 7.-8.8. a 12.-13.8.2002 postihly naší obec povodně v takovém rozsahu, jaký nemá obdoby za celou dobu její existence. Přesto, že se obec rozkládá po obou březích řeky Malše a povodně postihovali obyvatele obce zcela pravidelně, nikdy nedosáhly takového rozsahu.

  
povodněVe druhé vlně dosahovala voda až do výše 1,8 m. Byly zatopené studně, kanalizace, ČOV, lávky, mosty a veškeré příjezdové komunikace. Celkem bylo zatopeno 34 obytných budov, 21 rekreačních objektů, areál hostince, sklady, garáže, obecní úřad s požární zbrojnicí, obchod i autobusová zastávka.


   
  

povodněVzhledem ke skutečnosti, že Římovská přehrada, od níž je obec vzdálená 6 km, nemá jako prioritní funkci zadržovací, ale slouží hlavně jako zdroj pitné vody, hrozí stále obci nebezpečí záplav při dlouhodobých, nebo přívalových deštích.

 


 
   
  
povedněProto, po zkušenostech z roku 2002, byla přijata opatření týkající se zkapacitnění koryt vodních toků na území obce a jejich opevňování. Současně probíhá výstavba protipovodňových ochranných hrází, které jsou začleněny do terénu a měly by z velké části ochránit především ostrovní část obce.
To vše ve spolupráci obce s KÚ JK jako poskytovatelem dotačních prostředků, Ing. arch. S. Kovářem, jako zpracovatele ÚPD, firmou Hydroprojekt jako zpracovatelem studie odtokových poměrů, Povodím Vltavy a firmou VHS.

informace zasedání  zastupitelstva obce Plav

v pondělí 7.10.2019 od 19.00 hod.v zasedací místnosti OÚ

 

 

Chodníky podél silnice III/15529

Chodníky podél sil. III/15529

Dětské hřiště v obci Plav

Dětské hřiště

Novostavba mateřské školky v obci Plav

logo.jpg

 

 

14. 10. Agáta

Zítra: Tereza

UPOZORNĚNÍ:

od 1.1.2018 bude svoz komunálního odpadu 1x za 14 dní -každý lichý týden, počínaje 2.1.2018 

 

 

 

 

 

Návštěvnost stránek

155313